Претенденти опишуть, кого із суддів і міністрів слід посадити

Артур Корсун
п’ятниця, 13 Травень 2016, 21:12
0
Державне бюро розслідувань має почати роботу з 1 січня 2017 року /unn.com.ua

Комісія з проведення конкурсу в Державному бюро розслідувань з 10 травня приймає документи від претендентів на посади директора, першого заступника, заступника директора та  директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату.

Кандидати мають мати українське громадянство, володіти державною мовою і досвідом роботи у галузі права не менше 10 років після здобуття вищої юридичної освіти, зокрема не менше 5 років – на керівних посадах. При цьому претендент віком від 35 років за станом здоров’я має бути спроможним виконувати службові обов’язки й не мати партійного квитка. Не візьмуть на держслужбу претендента з обмеженою цивільною дієздатністю, членством у забороненій законом або судом організації чи судимістю за вчинення злочину. Також комісія відкине кандидатуру, яку впродовж останнього року притягували до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Іще одна вимога – високі моральні якості та бездоганна репутація.

Підтвердити усі ці чесноти кандидати мають чималим пакетом документів, електронні варіанти яких треба записати на оптичний диск. Окрім заяви про участь у конкурсі, слід подати ґрунтовну автобіографію, довідку про відсутність судимості, декларацію за 2015 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копії усіх сторінок паспорта громадянина, трудової книжки (у разі наявності), військового квитка або посвідчення особи військовослужбовця, документів про вищу освіту, вчені звання та наукові ступені. Також доведеться самостійно скласти довідку про стаж роботи в галузі права та тривалість перебування на керівних посадах.

Свій фізичний стан претенденти мають засвідчити медичною довідкою за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я, в яку внесено дані щодо неперебування на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах. Які саме документи мали би підтвердити високі моральні якості та бездоганну репутацію кандидата – не вказано.

Кандидати мають письмово погодитися на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону “Про запобігання корупції” та на обробку персональних даних. Окремий дозвіл – на участь у психофізіологічному дослідженні із застосуванням поліграфа та проходження тестування на знання законодавства.

До всього ще треба написати есе до 5 друкованих сторінок на тему “Концепція діяльності Державного бюро розслідувань”. Десять першочергових кроків, які кандидат планує зробити протягом перших півроку, у тексті слід виділити напівжирним шрифтом або курсивом.

Документи кандидати мають надіслати поштою. Прийматимуть їх до 8 червня 2016 року включно.

До складу конкурсної комісії входять Тетяна Сліпачук, Денис Монастирський, Віктор Самохвалов, Владислав Бухарєв, Микола Паламарчук, Євген Дейдей. За квотою першого заступника міністра внутрішніх справ до роботи залучалася Ека Згуладзе, яка цього тижня подала у відставку. Очолює комісію Роман Майданик, а секретарем обрана Наталія Севостьянова.

Як очікується, Державне бюро розслідувань почне роботу 1 січня 2017 року. Воно розслідуватиме кримінальні провадження щодо правоохоронців, суддів і службовців від міністра до начальника главка. Зарплата директора ДБР становитиме близько 40 тис. грн., а простого слідчого – близько 22 тис. грн.

 

Залишити коментар