В’ячеслав Негода: “Мінрегіон зацікавлений у приході на державні підприємства сильних менеджерів”

Дмитро Гамаш
понеділок, 13 Червень 2016, 12:34
0
Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода очолює комісію з проведення конкурсних відборів керівників підприємств /ukurier.gov.ua

До сфери управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України належить близько 50 державних підприємств, установ та організацій. Про конкурсний відбір на вакантні посади керівників підприємств “Кадрам” розповів перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, який очолює комісію з проведення конкурсного відбору керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінрегіону, та акціонерних товариств, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Мінрегіон.

В’ячеславе Андроновичу, як зараз відбуваються призначення на вакантні посади керівників державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінрегіону?

– Усі призначення керівників державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінрегіону, відбуваються шляхом конкурсного відбору. Порядок проведення конкурсного відбору затверджений постановою Кабінету Міністрів від 03 вересня 2008 року №777 “Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки”, і ми чітко виконуємо його вимоги. Проведено вже десятки конкурсів, переможці яких призначені на вакантні посади керівників підприємств. Ми налаштовані проводити відбори керівників і для тих підприємств, де призначати директора дозволено і без конкурсу. Позиція керівництва міністерства – дати можливість узяти участь у відкритому конкурсному відборі всім, хто дійсно бажає очолити державне підприємство, установу чи організацію.

Наскільки прозорі процедури відбору претендентів?

– Ми ставимо за мету обрати на посаду керівника державного підприємства якісну людину, тому діємо відкрито і прозоро. Інформація про засідання конкурсної комісії заздалегідь розміщується на офіційному веб-сайті міністерства. Ми не обмежуємо тих, хто хоче спостерігати за процедурою проведення конкурсного відбору. Засідання конкурсної комісії відкриті не лише представникам ЗМІ та громадським організаціям. Приходять також представники трудових колективів, профспілки, які мають можливість висловити своє бачення. Результати конкурсного відбору оприлюднюються на сайті міністерства. З переможцем конкурсу ми укладаємо контракт. Мінрегіон зацікавлений у приході на посади керівників державних підприємства сильних менеджерів.

 

Кваліфікації кандидатів достатні для цього?

– Так, випадкові люди на конкурс не потрапляють. На якість і на кількість претендентів сьогодні значним чином впливає фінансовий стан державного підприємства. На деяких підприємствах він є далеким від ідеального, особливо в теперішніх умовах. Через фінансову кризу однією з перших страждає будівельна сфера: якщо проектні інститути не отримують замовлень, їм дуже важко виживати. Тому претенденти на посаду керівника зважують, чи достатньо у них досвіду, щоб знайти замовлення для підприємства і вивести його з кризи.

Рівень пропонованої заробітної плати влаштовує кандидатів на посади керівників держпідприємств?

– У минулі роки в деяких директорів державних підприємств заробітна плата була більшою у два-три рази, ніж у самого міністра. Тому уряд навіть приймав рішення про обмеження рівня зарплат, бо деякі аж надто зашкалювали на тлі того, що отримували працівники підприємств. Нині ж у керівників держпідприємств достатньо мотивації, щоб шукати нові замовлення та заробляти. Якщо директор підприємства подає вдалий бізнес-план, прив’язує цей результат до зростання своєї винагороди, міністерство піде йому назустріч.

Залишити коментар