Інститут проблем сучасного мистецтва взявся за “Мистецький арсенал”

Володимир Охотний
п’ятниця, 24 Червень 2016, 12:00
0
Колишня перший заступник міністра культури Олеся Островська-Люта (ліворуч) і керівниця "Мистецького арсеналу" Наталія Заборотна (праворуч) подали свої кандидатури на розгляд конкурсної комісії /artukraine.com.ua

Відкритий кадровий конкурс на посаду директора ДП “Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал” вийшов на вирішальну стадію. Конкурсна комісія, сформована тиждень тому, 24 червня 2016 року провела перше засідання. Окрім процедурних питань, члени комісії розглянули пакети документів, які подали кандидати на участь у конкурсному відборі. Поборотися за посаду зголосилися Федір Александрович, Валерій Безкоровайний, Ярослав Бондарчук, Олеся Островська-Люта, Владислав Тузов, Оксана Чепелик та дійсний керівник музейного комплексу Наталія Заболотна. Усі потенційні керівники є мистецькими діячами, як цього вимагає Закон “Про культуру”. Про здобутки Заболотної “Кадри” вже писали, тепер же аналізують, чим збираються вразити членів конкурсної комісії решта претендентів.

 

Член Національної спілки художників України, художник театру Федір Александрович презентує себе як родовитого митця. Вищу освіту він здобув у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. Поставив 35 вистав у театрах України та Європи, зняв вісім кінофільмів. Зокрема, українсько-американсько-англійську стрічку режисера Чеда Грація “Російський дятел”, яка отримала світове визнання та Гран-Прі фестивалю незалежного кіно “Санденс” у США.

Зараз Федір Александрович продовжує знімати кіно й викладати сценографію в Національній академії образотворчого мистецтва. Рекомендаційні листи художнику надав Чед Грацій, який пообіцяв у випадку перемоги свого протеже у конкурсі співпрацювати з “Мистецьким арсеналом”, та художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

 

Малопублічний, а тому й без фото Валерій Безкоровайний здобув вищу освіту в Одеській державній юридичній академії за спеціальністю правознавство. Має досвід роботи в організаціях, підпорядкованих Держуправлінню справами. Зокрема, з жовтня 2003-го по листопад 2004-го обіймав посаду завідувача відділу Управління капітального будівництва, у 2005-2006 роках був заступником директора ДП “Укрпромресурс”, а з жовтня 2010-го по червень 2012-го працював заступником гендиректора ДП НКММК “Мистецький арсенал” під керівництвом Наталії Заболотної.

Зараз Валерій Безкоровайний працює заступником директора ТОВ “Укрконсалтбуд” та, здається, активно шукає інше місце роботи. Принаймні, людина з ідентичними ім’ям, по батькові та прізвищем у березні 2016 року безуспішно змагалася за посаду директора Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України.

У своєму мотиваційному листі Валерій Безкоровайний акцентує увагу на тому, що в найближчі кілька років “Мистецький арсенал” буде розбудовуватися. Тому й знадобиться його багаторічний досвід роботи в будівельній галузі. Фахової культурологічної освіти Безкоровайний не здобув, проте його рекомендують керівники культурних установ, які підпорядковані ДУС: гендиректор ДП “Національний центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” Юрій Стельмащук і гендиректор Національного культурного центру України у Москві Володимир Іонов.

Кандидат історичних наук Ярослав Бондарчук народився у січні 1984 року. Закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Працював у Національній бібліотеці ім. В. Вернадського на посаді наукового співробітника. Завідує відділом у ДП “Науково-видавниче підприємство “Видавництво “Наукова думка” НАНУ України”. Захоплюється малюванням, 2001 року отримав кваліфікацію художника-оформлювача. 

Ярослав Бондарчук займається громадською діяльністю, головує у всеукраїнській ГО “З гідну працю”. На відміну від інших здобувачів, жодного рекомендаційного листа не надав.

Ступінь магістра культурології Олеся Островська-Люта здобула у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”. Наприкінці минулого століття працювала координатором програм Центру сучасного мистецтва Джорджа Сороса. Із 2008-го керувала культурними проектами та програмами фонду “Розвиток України” Ріната Ахметова. Також очолювала громадську фундацію “Центр сучасного мистецтва”. У квітні 2014 році стала першим заступником міністра культури. До грудня того року обіймала посаду першого заступника голови Нацкомітету у справах ЮНЕСКО. Після звільнення в уряду працює в аналітичному центрі pro.mova.

Олеся Островська-Люта судила десятки мистецьких конкурсів, зокрема обирала кращі стрічки Міжнародного кінофестивалю “Молодість”. Вільно володіє чотирма мовами. Рекомендації їй надали міністр культури Євген Ніщук, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький та президент Міжнародної ради музеїв  Ханс-Мартін Хінца.

Лауреат премії Президента України для молодих вчених 2014 року Владислав Тузов здобув дві вищі освіти. Окрім культурологічної, яку отримав на кафедрі “Мистецтвознавства і експертної діяльності” Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, він також має ступінь магістра з обліку та аудиту. Із 2012 року працює в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, пройшов шлях від заступника директора з економічних питань до старшого наукового співробітника ректора з виставкової діяльності. Владислав Тузов фахово займався культурними цінностей і минулого десятиліття: працюючи в Державній митній службі, розподіляв конфісковане майно по музеях, бібліотеках і церквах. Він також був членом Міжвідомчої групи з питань передачі до державного музейного та бібліотечного фонду відучених та повернутих в Україну культурних цінностей. У цей час здобув додаткову освіту за напрямками експертиза антикваріату та запобігання незаконному вивезенню з України культурних цінностей.

Рекомендації Тузову написали ректор його “альма-матер”, доктор філософії Василь Чернець і віце-президент Національної академії мистецтв України Микола Яковлев.

Художниця Оксана Чепелик, мабуть, претендує на звання найбільш освіченого здобувача посади гендиректора “Мистецького арсеналу”. Після закінчення Київського державного художнього інституту в 1984 році навчалася у Росії, Нідерландах, Македонії, Німеччині та США. У цей час також працювала архітектором, аспірантом, художником, науковим співробітником, дослідником і кінорежисером. Зараз обіймає посаду провідного наукового спеціаліста Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ. Оксана Чепелик також входить до національних і міжнародних спілок та асоціацій архітекторів, художників, кінематографістів та діячів сучасного мистецтва. Вільно володіє англійською, французькою та польською мовами. Рахунок виставок її робіт давно перевалив за сотню.

Рекомендації претендентці надали заступник директора з наукових питань Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України Андрій Пучков та професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Ольга Петрова.

 

Як бачимо, види мистецтв, які представляють претенденти на посаду керівника “Мистецького арсеналу”, як і їхній культурний досвід, є досить різними. Тим цікавіше буде спостерігати за вибором конкурсної комісії. Переможця конкурсу мають назвати вже наступного місяця.

Залишити коментар