“Укрпошта” чи не щотижня оголошує конкурси на заміщення вакантних посад. Генеральний директор УДППЗ “Укрпошта” Ігор Смелянський узяв курс на кадрове оновлення. Щойно закінчився відбір нового маркетингового директора. Із 19 кандидатів вибрали шістьох фіналістів, а прізвище переможця обіцяють оголосити у найближчі дні. Тим часом стартували конкурси на керівників обласних філій. Переможцям обіцяють ринкову зарплату + бонуси, повний картбланш на формування команди, чимало амбітних завдань і роботу з людьми, які надихають. “Кадри” придивилися, з кого Ігор Смелянський сформував свою “команду мрії” за перші 100 днів на посаді.
На відміну від традиційної практики держпідприємств, коли очільники мігрують з інших посад державного сектору, більшість із семи нових заступників Смелянського зробили кар’єру в корпоративному секторі. Кадровими донорами “Укрпошти” стали компанії DHL, “Інтерпайп”, “Укртелеком”, UMH, “Енергоатом”, “Мрія”, “Метінвест”.
З жовтня до роботи в “Укрпошті” став Олександр Перцовський. Він обійняв посаду першого заступника гендиректора УДППЗ. 30-річний фахівець досі працював керівником з розвитку бізнесу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні світового логістичного оператора DHL та мешкав у Сінгапурі. Загальний стаж його роботи в DHL Group складає понад шість років. Та народився і виріс Перцовський в Україні. Першу вищу освіту здобув за фахом “фінанси” в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, після чого навчався у бізнес-школі в США.
Цікаво, що Олександр Перцовський конкурував із Ігорем Смелянським у конкурсному відборі на посаду генерального директора. Ба більше, він вийшов у фінал і посів друге місце. Айварас Абромавічус, який у Номінаційному комітеті представляв Міністерство економічного розвитку і торгівлі, порадив кандидатуру Олександра Перцовського у заступники новообраному ген директорові “Укрпошти”. Смелянський пропозицію приняв і підняв свого колишнього опонента до рівня першого заступника.
Посаду директора із закупівель на держпідприємстві з 1 жовтня обійняв Олександр Наход. До призначення в “Укрпошту” він до кінця серпня очолював державні підприємства “Прозорро” та “Зовнішторгвидав”, на балансі якого система тендерних закупівель знаходилася на початку свого існування. До того Олександр Наход змінив декількох великих роботодавців у приватному секторі. Зокрема, обіймав керівні посади на підприємства групи “Інтерпайп” Віктора Пінчука і працював директором департаменту економічного забезпечення “Укртелекому” після придбання телекомунікаційної компанії групою СКМ Ріната Ахметова.
Двох нових керівників “Укрпошта” отримала у вересні. Директором з PR стала журналістка Дарина Марчак, яка після придбання Сергієм Курченком медіахолдингу UMH звільнилася з української редакції видання Forbes. Пізніше Марчак працювала прес-секретарем Міністерства фінансів та його колишньої очільниці Наталії Яресько.
Також на початку осені до керівної команди “Укрпошти” приєднався Леонід Бортничук. Раніше він керував юридичним департаментом у компанії “Енергоатом”, і роботою такого ж напрямку займеться в “Укрпошті”.
У серпні команду національного оператора поштового зв’язку посилили фінансовий директор Олександр Чернявський, який за сумісництвом обіймав посаду першого заступника, заступник гендиректора по роботі з персоналом Олена Дрощенко та заступник з питань IT Сергій Галаган. Усі троє менеджерів свого часу працювали у компаніях групи СКМ. Зокрема, Чернявський із червня 2013-го по серпень 2014-го був фінансовим директором “Укртелекому”, Дрощенко працювала в банку “Ренесанс Кредит”, який із березня 2015 року об’єднався із ПУМБ, а Галаган прийшов із “Метінвесту”. До слова, Олександр Чернявський свого час робив кар’єру в “Інтерпайпі” та агрокомпанії “Мрія”, а Олена Дрощенко займалася кадровими питаннями у “Новій пошті” та Адміністрації президента України.
Але й сама “Укрпошта” стала кадровим донором. Попередника Ігоря Смелянського на посаді керівника держпідприємства Ігоря Ткачука за рекомендацією прем’єр-міністра Володимира Гройсмана призначили в.о. керівника ДП “Одеський морський торговельний порт”.