Юрчишин: “Документи претендентів пішли на спецперевірку”

Артур Корсунь
п’ятниця, 14 Жовтень 2016, 10:15
0
Секретар конкурсної комісії Ярослав Юрчишин каже, що через різні тлумачення слів "кандидат" і "претендент" затримали проведення відбору на кілька тижнів / rpr.org.ua

Секретаріт Кабінету Міністрів розблокував проведення відбору на керівні посади Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Секретар конкурсної комісії Ярослав Юрчишин розповів “Кадрам”, що гальмувало проведення відбору.

 

Чим була зумовлена затримка і проведенням спецперевірки документів учасників конкурсу?

 

– Виникло непорозуміння. Секретаріат Кабінету Міністрів не виконав двох рішень конкурсної комісії. Ми ще 8 серпня ухвалили опублікувати на сайті Кабміну інформацію про кандидатів на посаду голови Нацагенства. Це копії заяви на участь у конкурсі, дозволу на проведення перевірки, передбаченої Законом “Про очищення влади”, документів про освіту, декларації про доходи та інша інформація. Це рішення було виконане аж через місяць, 9 вересня.

Із виконанням другого рішення Секретаріат Кабінету Міністрів тягнув більше місяця. Конкурсна комісія на засіданні 22 серпня допустила до участі в конкурсі з відбору кандидата на посаду голови Нацагентства 17 кандидатів. Секретаріат Кабінету Міністрів мав запропонувати їм надати оригінали документів для проходження спеціальної перевірки. Але цього не сталося. Ми кілька разів звертали на це увагу Секретаріату Кабінету Міністрів, але відповіді ніхто не давав. Результату добилися тільки після того, як голова комісії Андрій Стельмащук звернувся до міністра Кабінету Міністрів Олександра Саєнка.

 

Чим Секретаріат Кабінету Міністрів пояснив свою бездіяльність?

 

– Із розміщенням інформації про учасників відбору тягнули, бо не всі члени комісії, як пояснили у Секретаріаті Кабінету Міністрів, підписали протокол засідання . Хоча на цьому документі достатньо було й двох підписів – голови та секретаря комісії.

Стосовно початку спецперевірки непорозуміння виявилося термінологічним. Для її початку конкурсна комісія мала сформувати перелік не кандидатів, а претендентів. Звісно, можна по-різному тлумачити нюанси значень слів “кандидат” і “претендент”. Як на мене, і перший, і  другий мають однакові шанси перемогти у конкурсі. У Секретаріаті Кабінету Міністрів натомість уважають, що найбільші шанси бути обраним головою Національного агентства мають власне “претенденти”. Через таку казуїстику ми втратили щонайменше півмісяця. Але після наради з першим заступником міністра Кабінету Міністрів Володимиром Бондаренком ми узгодили всі технічні умови.

 

Тобто, Секретаріат Кабміну чекав на список претендентів, яких комісія визначила як фіналістів аж після проведення співбесіди?

 

– Фактично, так. П’ятірку претендентів ми визначили на засіданні 29 вересня. А вже через тиждень усі вони особисто завірили документи для проходження спецперевірки. На її проведення дається 25 днів. Відібравши п’ять кандидатів із 16, ми значно спростили роботу перевіряльникам. До того ж, пакети із документами відправлені із супровідним листом міністра Олександра Саєнка, а це, як ми очікуємо, сприятиме оперативній перевірці. Результати спецперевірки плануємо отримати до кінця жовтня. Цілком можливо, що голову оберемо вже у листопаді.

 

Це вирішальне засідання буде проведене ще до 10 листопада – річниці ухвалення Верховною Радою Закону “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів”?

 

– Цілком можливо, члени комісії налаштовані зробити все, щоби обрати голову Нацагентства до 10 листопада, і він розпочав базову діяльність на посаді.

 

Чи буде комісія проводить додаткові співбесіди із претендентами перед ухваленням остаточного рішення?

 

– Формат цього засідання ще не визначений. Можливо, результати спецперевірки спонукають членів комісії призначити співбесіду комусь із кандидатів. Принаймні, уже є питання стосовно стажу перебування на керівній посаді Антона Янчука. Власне, у законодавстві не визначене поняття “керівний стаж”, тому це найлегший шлях – запросити на співбесіду кандидата і попросити його аргументувати свою позицію. Зрештою, призначити додаткову співбесіду нам дозволяє регламент.

Залишити коментар