Народні депутати планували 6 червня 2017 року призначити Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Та розгляд цього питання може затягнутися – до секретаріату парламенту іще не надійшли висновки спеціальної перевірки кандидатів, яку проводить Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК).
“Виникли перешкоди для розгляду даного питання. Зокрема, під час проходження спецперевірки НАЗК звернулися з проханням дати більше часу для проведення перевірки всіх кандидатів. Станом на сьогодні, хоча Рада йшла повністю передбаченими термінами законом, ми є в ситуації, коли кандидати на Уповноваженого не мають остаточного проходження спецперевірки, не мають результату висновків НАЗК і ми, згідно з законом, не можемо розпочати конкурс і змушені дочекатись остаточного рішення спецперевірки”, – заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій.
“НАЗК просить відтермінувати терміни, але не говорить, на скільки і коли. Скільки ще знадобиться часу? Результатів перевірки немає ні в комітеті, ні у голови ВР, і це голова ВР називає як причину, хоча в розданому на Погоджувальній раді проекті порядку денного на тиждень першим питанням на сьогодні стояло обрання Омбудсмена. Тому питання: коли надійшло це звернення від НАЗК?”, – зауважив голова парламентський комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря.
У НАЗК кажуть, що перевірку кандидатів провели вчасно.
“НАЗК відповідно до вимог Закону України “Про запобігання корупції” у семиденний строк провело спеціальну перевірку кандидатів на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Інформація про результати спеціальної перевірки вчасно подано до органу, який надіслав відповідний запит. Зокрема, інформацію щодо спеціальної перевірки двох кандидатів на посаду омбудсмена направлено до Національного агентства України з питань державної служби листами від 29 травня 2017 року № 51-14/17230/17, 01 червня 2017 року № 51-14/17599/17″, – зазначив заступник голови НАЗК Руслан Радецький.
Поки Верховна Рада та НАЗК з’ясовують, у чиїх руках перебувають результати спецперевірки, Валерія Лутковська залишається на посаді, хоч термін її повноважень як Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини сплив наприкінці квітня.
Як писали “Кадри”, народні депутати Людмила Денисова та Сергій Алєксєєв і адвокат Андрій Мамалига висунуті кандидатами на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.