Координаторка Української програми в Мистецькому арсеналі Тетяна Терен перемогла у конкурсному відборі на посаду Українського інституту книги.
Терен мала вісьмох суперників.
Видавець, викладач Національного університету “Києво-Могилянська академія”, чинний в.о. директора Інституту книги Ростислав Семків пропонував розробити комплексну стратегію розвитку книговидавничого ринку і популяризації читання. Поет, журналіст Олексій Кононенко – узятися за нагальні справи: перекладацькі програми, підготовку до Форуму видавців, Франкфуртського книжкового ярмарку, узгодження по грантових програмах, створення тендерного комітету. Голова Київської міської організації Національної спілки письменників України Володимир Даниленко планував зосередитися на внутрішній популяризації книжки в Україні. Керівниця прес-служби Міністерства інфраструктури Оксана Герасимова пропонувала створити умови, за яких книговидання має стати бізнесом, а Україна – впізнаваною на літературній мапі світу. Головна редакторка суспільно-політичних передач “Українського радіо” розповіла про потребу налагодити міжнародну співпрацю. Схожі проекти розвитку Інституту книги пропонували учасники конкурсу Василь Кузан, Анатолій Мураховський та Олег Хома.
Конкурсна комісія у складі Івана Богдана з “Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів”, Вадима Залевського з “Науково-видавничого об’єднання “Дух і Літера”, Євгена Красовицького (“Книжковий простір”), Андрія Пучкова та Олексія Сінченка (обидва – “Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу”) й Уляна Татух (“Форум видавців”) обрали пропозицію Тетяни Терен: Інститут книги має стати майданчиком для постійної комунікації видавців, письменників, перекладачів, бібліотекарів, ілюстраторів, кураторів, критиків, а ініціативи просування української літератури у світі з поодиноких напівволонтерських ініціатив мають перейти у злагоджену, добре координовану роботу, спрямовану на просування наших книжок і авторів за кордоном.
Тетяна Терен закінчила відділення журналістики Харківського національного університету ім. В. Каразіна. Працювала у літературному журналі “Березіль”, ведучою авторського проекту “Книжковий кошик” та ініціювала соціальний проект “Книжкові сходини”. У 2011-13 роках керувала прес-офісом видавництва “Грані-Т”, потім очолила проект про українські бібліотеки “Простір ідей”. У 2017 році координувала Українську програму та курувала фокус-тему фестивалю “Книжковий Арсенал”, окрім цього координувала літературні програми «Культурного проекту (2013) та PinchukArtCentre (з 2014 року).